استفاده از قاب ها به عنوان يکي از عناصر مهم در ترکيب بندي عکس


تعمير دوربين کانن ، تعمير دوربين ني ، تعمير دوربين سوني ، تعمير دوربين ، نمايندگي تعمير دوربين


 


در سبک هاي عکاسي در فضاي باز , منظره و حيات وحش ؛ استفاده از قاب ها به عنوان يکي از .عناصر ترکيب بندي عکس براي جلب توجه مخاطب ؛ يکي از تکنيک هاي بسيار مهم و کاربردي به شمار مي آيد.


تاکنون موارد بسيار زيادي را در رابطه با نکات فني کار با دوربين هاي عکاسي را بيان نموده ايم . در اينجا به يک عامل مهم در زمينه ترکيب بندي هنري يک عکس اشاره خواهيم داشت .


تعمير دوربين ني


استراتژي تعيين شده از سوي عکاس براي تنظيم کادر و ترکيب بندي يک عکس ؛ در ايجاد يک عکس زيبا و شگفت انگيز ؛ اهميت بسيار زيادي دارد .زماني که از به کارگيري قاب ها در ترکيب بندي عکس صحبت مي شود ؛ هدف ما خريدن تصاوير آماده و قرار دادن سوژه در درون يک قاب به صورت نرم افزاري نيست ؛ بلکه در اينجا قاب بندي را به عنوان يک تکنيک در ترکيب بندي که تاثير مستقيم در جلب نظر و توجه مخاطب به سمت سوي اصلي دارد ؛  مورد اشاره قرار مي دهيم .


 


قاب ها ( کادر ها ) عناصري در پيش زمينه يک عکس هستند سوژه اصلي مورد عکاسي در درون خود جاي مي دهند . با استفاده از اين شيوه ؛ مخاطب در اولين مرتبه نگاه کردن به عکس ؛ سوژه اصلي را در درون يک کادر يا قاب طبيعي مي بيند .


يکي از رايجترين شيوه ها در استفاده از تکنيک قاب بندي ؛ قرار دادن سوژه در مرکز تصوير و قاب پيش زمينه است .


 


 به    عنوان مثال ؛ در تصوير فوق , براي عکاسي از ماه ؛ از ميان شاخ و برگ يک درخت بزرگ براي نگاه کردن به سوژه اصلي استفاده شده است .


يکي ديگر از شيوه هاي رايج در استفاده از قاب ها ؛ کادر بندي با استفاده از نماهاي داخلي ساختمان مي باشد .


تعمير دوربين سوني


 در اين روش ؛ سوژه اصلي در محلي خارج از محيط ساختمان قرار مي گيرد .در آموزش هاي قبلي به اين نکته اشاره نموده ايم که در عکاسي پرتره ؛ چشم انسان به سمت روشن ترين و پر نورترين بخش تصوير کشيده مي شود . 


 


در عکاسي از منظره نيز ؛ نقاط پر نور تصوير موجب جلب توجه چشم مخاطب مي شوند . استفاده از نماهاي داخلي کم نور به عنوان يک قاب براي در بر گرفتن سوژه اصلي در فضاي خارجي ، يک شيوه موثر در استفاده از اين تکنيک خواهد بود .


تعمير دوربين کانن


در صورت عدم وجود هرگونه کادر يا قاب قابل استفاده در ترکيب بندي به صورت طبيعي ؛ قاب ها را به صورت مصنوعي و با کمک خلاقيت خود به وجود بياوريد .


 


 


تعمير دوربين


تعمير دوربين کانن


تعمير دوربين ني


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


استخراج طلا و نقره جنبش فلق دانلود آهنگ جدید با کیفیت بالا مرکز چاپ دیجیتال آرادین (دیجیتال-افست-سازه نمایشگاهی) Erin آشنایی با سایت های خوب و مفید املاک ارم ماسال تاریخ طایفه بزرگ میرزاوند کرکره برقي نوين پارس آموزش علوم پزشکی(Medical Education)